"Ξέσπασε" στην Αναγέννηση Καρδίτσας ο ΟΦΗ!

Πετυχαίνοντας πέντε τέρματα ο ΟΦΗ πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 5-0 κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας επιστρέφοντας με εμφατικό τρόπο στις νίκες.

Όντας ανώτερο σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ο ΟΦΗ πανηγύρισε μια μεγάλη σε εύρος νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας επικρατώντας με σκορ 5-0 και επέστρεψες στις νίκες στο πρωτάθλημα της Football League.

Οι "ασπρόμαυροι" μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και απείλησαν με κύριο εκφραστή των επιθέσεων τους τον μέσο του ΟΦΗ, Ιβάν Ράντι. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, όμως δεν κατάφερναν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Τελικά το γκολ ήρθε για τους γηπεδούχους με κεφαλιά του Χαντί στο 37'.

Ο ΟΦΗ δεν σταμάτησε εκεί και πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 42' με σουτ του Ντέρεκ Μπόατενγκ, που σκόραρε το πρώτο του τέρμα με την φανέλα του Ηρακλειώτικου συλλόγου μετά την επιστροφή του στην ομάδα.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ συνέχισε να είναι "καταιγιστικός" και πέτυχε δύο τέρματα μόλις στα τρία πρώτα λεπτά της επανάληψης με σκόρερ τον Πάτρικ Βουό! Στο 46' ο Μιλοσάβλιεφ έβγαλε την σέντρα, ο Ιβοριανός επιθετικός έκανε το σουτ και διαμόρφωσε το 3-0 και δύο λεπτά αργότερα ήρθε και το 4-0 μετά από λάθος της άμυνας και τελείωμα του Βουό.

Το "κερασάκι" στην τούρτα έβαλε και πάλι ο Πάτρικ Βουό, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ, με πλασέ μετά από πάσα του Παντίδου στο 76'.

Έτσι ο ΟΦΗ επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στις νίκες και συνέχισε τις καλές εμφανίσεις του στα εντός έδρας παιχνίδια.

Συνθέσεις:

ΟΦΗ: Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος, Μιλοσάβλιεφ, Βουό (79' Μάνος), Χαντί, Πορτουλίδης, Κομεσίδης, Κιάσσος, Μπόατενγκ (51' Μητρόπουλος), Ράντι (58' Πάγκαλος)

Αναγέννηση Καρδίτσας: Κουτσόπουλος, Τσόπελας, Δημόπουλος, Μαϊγκά, Κισκαμπάνης (46' Καραγιάννης), Ντεμπελέ (58' Βουκομάνοβιτς), Ντανκουίγια (72' Μυργιώτης), Σμίλτος, Τζέκος, Τσιλούλης, Κρητικός