Η ΑΕΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σέρχιο Αραούχο κέρδισε 3-0 τον ΠΑΟΚ

Η ΑΕΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σέρχιο Αραούχο κέρδισε άνετα 3-0 στο ΟΑΚΑ τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Με τη νίκη τους αυτή οι κιτρινόμαυροι ανέβηκαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν από το 53ο λεπτό με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Μαλεζά.

Τα γκολ της Ένωσης:

1ο λεπτό Γκολ για την ΑΕΚ Λάθος συνεννόηση των Ενρίκε και Κρέσπο, ο Αραούχο μπαίνει στη φάση και χωρίς να χάσει χρόνο εκτελεί μέσα από τη μεγάλη περιοχή για να ανοίξει το σκορ, μόλις στα 49 δευτερόλεπτα!

85ο λεπτό Γκολ για την ΑΕΚ 2-0 για την ΑΕΚ Ο Ντίντακ κλέβει την μπάλα από τον Ενρίκε, ο Αραούχο την κάνει δική του και με εξαιρετικό πλασέ έξω από την περιοχή, νικάει τον Γλύκο, που είναι εκτός θέσης.

90ο λεπτό Γκολ για την ΑΕΚ 3-0 για την ΑΕΚ με το γκολ του Αραβίδη. Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου από αριστερά, κακή έξοδος από τον Γλύκο, ο επερχόμενος Αραβίδης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με την… κοιλιά.