Κλάτενμπεργκ: «Πέναλτι του Σεμέδο, κόκκινη στον Μπα» (vid)

Ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ τόνισε πως ήταν πέναλτι το χέρι του Σεμέδο αλλά και απευθείας κόκκινη του Μπα στο Ατρόμητος-Ολυμπιακός. «Τυχαία βγήκε το παπούτσι του Ουάρντα» είπε για το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ.

Εχασε ο ΟΦΗ

Αν και «ζορίστηκε» πολύ από τον ΟΦΗ, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 2-0 τους Κρητικούς στο γήπεδο της Λεωφόρου στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League, έφτασε στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη του, διατήρησε για πέμπτο σερί ματς ανέπαφη την εστία του και πλησίασε ξανά την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Οι Σένκεφελντ και Καμπετσής τα «πράσινα» γκολ, με τον Αλεξανδρόπουλο να «υπογράφει» μία απ’ τις ωραιότερες φάσεις της σεζόν πριν το δεύτερο τέρμα των «πράσινων».

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Εθνικά πρωταθλήματα μπάσκετ και ποδοσφαίρου κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα αθλητικών μεταδόσεων.

«Μυθικός Κριστιάνο»: Πρώτος σκόρερ στην Ιστορία του ποδοσφαίρου

Το τέρμα που σημείωσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 64ο λεπτό του ιταλικού Super Cup κόντρα στη Νάπολι, ανοίγοντας το δρόμο για το 9ο τρόπαιο της Γιουβέντους στο θεσμό, είχε πολύ μεγαλύτερη αξία για έναν απ' τους πλέον χαρισματικούς σκόρερ που ανέδειξε το παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

Ανανέωσε ο Νέιρα “Θέλω να μείνω εδώ πολλά χρόνια”

Η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή Χουάν Νέιρα, ο οποίος θα φορά τα ασπρόμαυρα ως το καλοκαίρι του 2025.

Βόλος - ΟΦΗ 2-0

Ο Βόλος ανέβασε την απόδοση του στο δεύτερο μέρος του αγώνα με τον ΟΦΗ και κατάφερε να φτάσει σε μια άνετη νίκη με 2-0 και να έχει το πλεονέκτημα για πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας. (VIDEO)

Με «υπογραφή» Λευτέρη Αυγενάκη νέες αθλητικές εγκαταστάσεις στο...

Με «υπογραφή» Λευτέρη Αυγενάκη νέες αθλητικές εγκαταστάσεις στο Μαλεβίζι

Οι ελπίδες του ΟΦΗ διήρκεσαν μόλις 26 λεπτά

Οι ελπίδες του ΟΦΗ για θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον ΠΑΟΚ διήρκεσαν μόλις 26 λεπτά, δηλαδή ως το σημείο που αποβλήθηκε (με απευθείας κόκκινη κάρτα) ο Βάτερμαν.

Ο Λεβαντόφσκι πρώτος σκόρερ στην Ευρώπη, 9ος ο Γιακουμάκης

Η «μάχη» στα ευρωπαϊκά γήπεδα για την ανάδειξη του κορυφαίου σκόρερ στην «γηραιά ήπειρο», συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς.

«Βλέπει» τετράδα ο Παναθηναϊκός

Το γρήγορο γκολ του Αργύρη Καμπετσή και οι επεμβάσεις του Σωκράτη Διούδη ήταν τα «κλειδιά» για να φύγει ο Παναθηναϊκός με τη νίκη επί του Άρη από το «Κλεάνθης Βικελίδης», σε αναμέτρηση για τη 17η αγωνιστική της Super League. Αρκετές χαμένες ευκαιρίες -ιδίως στο δεύτερο μέρος - και για τις δυο ομάδες, με τους «κίτρινους» να έχουν, μεταξύ άλλων, δοκάρι με τον Ντάνιελ Μαντσίνι.

Βαθμό στο Περιστέρι ο ΟΦΗ

Στο ισόπαλο 0-0 έμειναν ο Ατρόμητος και ο ΟΦΗ στο γήπεδο του Περιστερίου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League, με τις δύο ομάδες να... αλληλοεξουδετερώνονται απόλυτα μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Άντεξαν ως το τέλος οι Κρητικοί, αν κι έπαιζαν με δέκα παίκτες (αποβολή Μεγιάδο) απ’ το 52’.