Πρόωρο «αντίο» ο Τσιτσιπάς

Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση το τελευταίθο διάστημα ο Στέφανος Τσιτσιπάς και το απέδειξε με τις δύο διαδοχικές ήττες του στο Όπεν του Σινσινάτι. Χθες, ηττήθηκε στο διπλό με τον Νικ Κύργιο και σήμερα (14/08) «αποχαιρέτησε» τη διοργάνωση, μετά την ήττα του από τον Γερμανό, Γιαν Λέναρντ Στρουφ (νο 36 στον κόσμο), με 2-1 σετ.

Στο πρώτο του ματς στο απλό (είχε περάσει απευθείας από τον πρώτο γύρο), ο Έλληνας τενίστας βρέθηκε να χάνει το πρώτο σετ με 4-6, αντέδρασε στο δεύτερο και παρότι έχανε με 4-5 στα σετ, κατάφερε να «επιστρέψει» και να νικήσει στο τάι μπρέικ με 7-6 (5), ωστόσο, στο τρίτο δεν τα κατάφερε καθώς ο Στρουφ κατάφερε να φτάσει στο 7-6 (6) και μετά από ένα δρματικό αγώνα που κράτησε 2 ώρες και 14 λεπτά να πανηγυρίσει.