Ο ΟΦΗ νίκησε με 3-1 τον Παναιτωλικό

Με δυο γκολ του Τσιλιανίδη και ένα του Μάνου, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη με σκορ 3-1 απέναντι στον Παναιτωλικό στο γήπεδο "Θ. Βαρδινογιάννης", για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League.
Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, με κορυφαίες αυτές του 9ου λεπτού με την κεφαλιά του Μάνου να περνά ελάχιστα άουτ, αλλά και του 45ου λεπτού με τον Nabi να κάνει το σουτ και τον Knett να μπλοκάρει.
Στο 54’ η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Semedo να σουτάρει λίγο έξω από το ύψος της περιοχής, τον Knett να αποκρούει και τον Τσιλιανίδη να σκοράρει στην επαναφορά. Στο 62’ ο Μάνος με ωραίο πλασέ νίκησε τον γκολκίπερ του Παναιτωλικού και έκανε το 2-0 για τον ΟΦΗ.
Στο 69’ ο Morar μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους, ενώ πέντε λεπτά πριν συμπληρωθεί το ενενηντάλεπτο ο Τσιλιανίδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Γιαννακόπουλου, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.
ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Γιαννούλης, Κοροβέσης (33’ λ.τ. Braun), Μαρινάκης, Νάστος, Mellado, Neira, Semedo, Nabi (80’ Sakor), Τσιλιανίδης, Μάνος (88’ Figueiredo).