Champions League - Οι 16 που συνεχίζουν

Επεισόδια και στο γήπεδο στο Παρί - Γαλατά - Νέα νίκη για Μπάγερν, «διπλά» για Γιουβέντους, Ρεάλ
Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε 1-0 της Λοκομοτίβ Μόσχας και εξασφάλισε το τελευταίο εισιτήριο για τους «16» του Champions League. Αν και έχασε πέναλτι μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Τρίπιερ, άνοιξε το σκορ πάλι από την άσπρη βούλα, με άλλον όμως εκτελεστή, τον Ζοάο Φέλιξ και στο δεύτερο ημίχρονο «κλείδωσε» την πρόκριση.

Τη μεγαλύτερη νίκη της βραδιάς πέτυχε η Παρί Σεν Ζερμέν με 5-0 επί της Γαλατάσαραϊ σε ένα παιχνίδι που έγινε σε βαρύ κλίμα εξαιτίας των επεισοδίων πριν από την έναρξη του αγώνα, αλλά και στις κερκίδες ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων. Η Μπάγερν νίκησε δεύτερη φορά την Τότεναμ με 3-1 μετά το 7-2 στο Λονδίνο. Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε στο Βέλγιο της Μπριζ, ενώ και η Γιουβέντους πέρασε από το Λεβερκούζεν.