Επεσε ξύλο σε...φιλικό παιχνίδι - video

Ακόμη και στην εποχή του κορωνοϊού πέφτει ξύλο στα ελληνικά γήπεδα!

Το φιλικό παιχνίδι των Τρικάλων με τον Απόλλων Λάρισας, δεν ήταν...φιλικό. Επεσε ξύλο!

Γύρω στο 70', υπήρξε συμπλοκή ανάμεσα στον γενικό αρχηγό του ΑΟΤ, Ζήση Κατσαντώνη, με έναν παράγοντα των φιλοξενούμενων(Δοξόπουλος) και για περίπου δέκα λεπτά η ένταση ήταν μεγάλη.

Χάρη στην παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων και κυρίως του προπονητή τερματοφυλάκων Γιάννη Ζαλαώρα τα πνεύματα ηρέμησαν, ενώ στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν και οι πρόεδροι των δύο ομάδων Ηλίας Αϊβάζογλου και Παναγιώτης Μαντζανάς για να κατευνάσουν την κατάσταση.

Στο αγωνιστικό σκέλος, ο Απόλλων Λάρισας πέτυχε και τα τρία γκολ στο α' ημίχρονο, με τον Μπαλογιάννη να σκοράρει με σουτ στο 11' και το 26', ενώ στο 33' ο Παναγιώτου αξιοποίησε λάθος του Μπαράτα και σημείωσε το 0-3.

Για τους γηπεδούχους, που είχαν για πρώτη φορά στον πάγκο τους τον Τίμο Καβακά, μείωσε ο Μπενίτεθ στο 58' με κεφαλιά ύστερα από φάουλ που εκτέλεσε ο Μπαξεβάνος.

TΡΙΚΑΛΑ (Τίμος Καβακάς): Αγριμάκης (46' Σεντουριόν), Ντιαλόσι (46' Παρέδες), Κεχαγιάς (36' Μπενίτεθ), Νιάρος (23' Μπαράτα), Σανδραβέλης, Πέλκας (46' Μπαξεβάνος), Ριζογιάννης (23' Ρεσκίν), Χειρίτραντας (68' Κλεμέντε), Ευθυμίου (53' Φουτσίνι), Αουντίνο (46' Ελευθεριάδης), Κουσκουνάς (53' Νίζιτς).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Στράτσια): Αστράς (64' Νόρμαν), Σκούπρας (72' Πετράκης), Καρίκι, Τιμπουέ, Χατζής, Γιαννίτσης (69' Καλούσιος), Μπαλογιάννης (46' Καπουράνης), Ζιάκας (53' Νούσιος), Λίταινας (84' Λουκάς), Παναγιώτου (46' Κανούλας), Λεμάνγκρ (63' Κοζουά).