Τροχαίο ατύχημα, σημειώθηκε στις 3:30 σήμερα τα ξημερώματα στην περιοχή Καμηλάρι του Δήμου Φαιστού.
Κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες ο οδηγός αυτοκίνητου έχασε τον έλεγχο και το όχημα προσέκρουσε σε δέντρο, με αποτέλεσμα να εγκλωβιστούν οι 4 νεαροί επιβάτες του και να χρειαστεί η επέμβαση των ανδρών της πυροσβεστικής υπηρεσίας για τον απεγκλωβισμό τους.
Πρόκειται για έναν 20χρονο, δύο 18χρονους. και έναν 17χρονο, και σύμφωνα με πληροφορίες η κατάσταση της υγείας τους είναι καλή.
Ακόμη τα ξημερώματα της Κυριακής, στην Λ. Αντιστάσεως στο Ηράκλειο δυο αυτοκίνητα συγκρούστηκα μεταξύ τους με αποτέλεσμα ο νεαρός οδηγός του ενός αυτοκινήτου να εγκλωβιστεί και να χρειαστεί η επέμβαση των ανδρών της πυροσβεστικής υπηρεσίας για τον απεγκλωβισμό του.
Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ παρέλαβε τον τραυματία και τον μετέφερε στο νοσοκομείο, όπου σύμφωνα με πληροφορίες έχει τραυματιστή ελαφρά.